Kaliteli ve ekonomik alışverişin adresi...

ZEYTİNYAĞINDA ASIRLIK LEZZET


Ferhatoğlu Güre Zeytinyağları’nın hikayesi bir asrı buluyor. 1923 yılında Büyük Önder Atatürk’ün ziyaret ettiği Balıkesir Güre’de bulunan Ferhatoğlu Zeytinyağları’nın hikayesi şöyle: Güre Köyü’nde yaşayan Ferhat Bey, 19. Yüzyılda zeytinciliğe adım atar. Ferhat Bey’in oğlu Kazım Bey’le kardeşi Asım Bey, aile işletmeciliğini İngiltere’den getirdikleri makinelerle sanayi atılımı olarak 1918 yılında başlatır

ve ilk zeytinyağı fabrikalarını kurarlar. Ferhat Bey öldükten sonra Soyadı Kanunu’na göre Kazım Bey Ferhatoğlu soyadını, Asım Bey de Güre soyadını alır. İşletme, aile büyüklerinin mirasına sahip çıkarak, marka tescilini hem Ferhatoğlu’nu hem de Güre’yi kullanarak ‘Ferhatoğlu Güre’ şeklinde yapar. Bugün, kontinü sistem fabrika, taşbaskı fabrika ve 4 satış reyonuyla 2500 metrekare kapalı alanda, hijyenik koşullarda el değmeden hizmet verdiklerini ifade eden aile işletmesinin 6. Kuşak temsilcisi Agah Ferhatoğlu, sektörü şöyle değerlendiriyor: ‘ Hayat iksiri olan zeytinyağının, ülkemizde kişi başına tüketimi 1 kilogramı geçmiyor. Bu oran Yunanistan’da 21, İtalya ve İspanya’da 15 kilogramı buluyor. Buna rağmen Ferhatoğlu markası, zeytinyağıyla özdeşip bu alandaki yatırımlarını devam ettirmekle kalmayıp, diğer sektörlere de yatırım yaparak, bölgede önemli bir istihdam kapısı haline geldi.’ Sadece satış noktalarından temin edilebilen Ferhatoğlu ürünleri arasında, zeytin ve zeytinyağı dışında binlerce yılın geleneğini sürdüren saf zeytinyağı sabunu, salata ve reçel de bulunuyor. Ferhatoğlu Şirketler Grubu’nun faaliyet alanları arasında, gıdanın yanı sıra petrol,inşaat, bebek araç-gereçleri satışı ve turizm de bulunuyor.

 Ferhatoğlu ürünleri üreticiden tüketiciye, toptan ve perakende olarak kendi satış noktalarında ve Türkiye genelindeki seçkin şarküteri ve marketlerde satılmaktadır.

Bize Ulaşın

Güre Mağaza:
Cumhuriyer mh Millet cd No:2/1 Güre-Edremit-Balıkesir
Küçükkuyu Mağaza :
Küçükkuyu sahil yolu 
Email : bilgi@ferhatoglu.com 
Telefon 1 : 444 66 53
Telefon 2 : 0 530 366 62 10